Pompa Team i SEAL Esports podzieliły się punktami, inaugurując wiosenną rundę Polskiej Ligi Esportowej. Mecz ten nie był jednak jedyną atrakcją kolejki otwierającej zmagania. Dziś w akcji zobaczymy sześć innych zespołów, które powalczą o wzbicie się w ligowej tabeli.

Maraton z Polską Ligą Esportową rozpocznie się o 18:00 od pojedynku PRIDE i Izako Boars. „Orły” jako triumfatorzy pierwszego sezonu zmagań i półfinaliści drugiego będą mieli sporo do udowodnienia. Czy niemal całkowicie odświeżony skład podoła rozpędzonym „Dzikom”? Trudno powiedzieć. Podopieczni Piotra Skowyrskiego jak burza przedarli się przecież przez zamknięte kwalifikacje we Wrocławiu, pokazując wszem i wobec, że przyszli rywale nie będą mieli z nimi łatwego zadania.

Dwie godziny później na serwerze zameldują się natomiast strzelcy Teamu Kinguin i Codewise Unicorns. Tym samym pierwszy raz w historii Polskiej Ligi Esportowej w walce zobaczymy żywą legendę światowego Counter-Strike’a – Wiktora ‘TaZa’ Wojtasa. Jego skład sformowany z byłych reprezentantów PRIDE, a także duetu dłużej występującego z „Pingwinem” na piersiach podejmie młode talenty pieszczotliwie nazywane „Jednorożcami”. Pierwsza z wymienionych sekcji jest jednym z murowanych faworytów. Druga – debiutantem, który szturmem przebrnął przez zamknięte kwalifikacje.

Wieczór zwieńczy batalia x-kom teamu oraz spółki Grzegorza ‘SZPERA’ Dziamałka. Adwokacik udowodnił widzom Polskiej Ligi Esportowej, że niezobowiązująca sklejka jest w stanie zwyciężyć w starciach z regularnie trenującymi formacjami. Czy tym razem jedyny miks w rozgrywkach zaprezentuje się równie dobrze, co we Wrocławiu? Gracze x-kom teamu bezsprzecznie będą chcieli im w tym przeszkodzić. To przecież srebrni medaliści zeszłego sezonu. Notabene – to właśnie SZPERO i kap3r odebrali złote medale zawodnikom – jeszcze wówczas – grającym w trykotach Venatores.

10.04.2018 – PRIDE vs Izako Boars – 18:00
10.04.2018 – Team Kinguin vs Codewise Unicorns – 20:00
10.04.2018 – x-kom team vs adwokacik – 22:00

Transmisja dzisiejszych meczów rozpocznie się o 18:00 i potrwa do późnego wieczora. Relację każdego z trzech pojedynków znajdziecie na oficjalnym Polskiej Ligi Esportowej na Twitchu. Potyczki dostępne jest ponadto w esportowej ofercie naszego sponsora – STS.