AGO Esports ponownie nie miało sobie równych. „Jastrzębie” pokonały x-kom team oraz Codewise Unicorns, występując w składzie z trenerem. Podczas pojedynku nieobecny był Michał ‘snatchie’ Rudzki.

Dziewiąta kolejka Polskiej Ligi Esportowej rozpoczęła się od starcia AGO Esports z x-kom teamem. Na serwerze w zastępstwie za nieobecnego snatchiego pojawił się szkoleniowiec „Jastrzębi” – Mikołaj ‘miNirox’ Michałków. Nie przeszkodziło to jednak najlepszej polskiej formacji dosłownie zdeklasować rywali. Co ciekawe, sam miNirox był tego wieczoru jednym z najbardziej wyróżniających się graczy. Udowodnił to także w starciu z Codewise Unicorns. „Jednorożce” okazały się zresztą bardziej bezbronne niż x-kom team.

AGO Esports 2:0 x-kom team
Inferno 16:4; Mirage 16:11

AGO Esports 2:0 Codewise Unicorns
Mirage 16:3; Inferno 16:8

AGO Esports objęło tym samym pozycję lidera tabeli, mając na koncie już siedem zwycięstw i tylko jedną porażkę. O tym, czy „Jastrzębie” utrzymają się na samym szczycie zestawienia zadecyduje ich jutrzejszy pojedynek z wiceliderami – Teamem Kinguin. Reprezentanci x-kom teamu plasują się aktualnie na szóstej pozycji, lecz ich sytuacja może się pogorszyć. Wszystko zależy od ostatnich konfrontacji innych formacji. I choć Codewise Unicorns nadal utrzymuje się w strefie awansu na finały LAN-owe, Izako Boars depcze im po piętach. Jutrzejsza bitwa „Dzików” i PACT-u, a także potyczka tomorrow.gg z PRIDE ostatecznie określą, które sekcje zobaczymy w Kielcach.