AGO Gaming wygrało ostatni mecz jesiennej odsłony Polskiej Ligi Esportowej z PRIDE. „Aniołki” Dominika ‘GruBego’ Świderskiego wdrapały się tym samym na najniższy stopień podium.

Niespodziewanie w meczu o trzecie miejsce Polskiej Ligi Esportowej nie mógł wystąpić jeden z reprezentantów PRIDE. Paweł ‘reatz’ Jańczak z powodów zdrowotnych nie był w stanie zagrać wraz z drużyną. Dla dobra widowiska AGO Gaming pozwoliło jednak swoim przeciwnikom na grę z rezerwowym niebędącym częścią zespołu w trakcie ligowego sezonu. Jańczaka zastąpił tym samym Karol ‘repo’ Cybulski.

To była wyjątkowa systuacja. PRIDE miało pewne niespodziewane okoliczności, przez co nie było w stanie rozegrać meczu w pełnym składzie. Też jesteśmy ludźmi i rozumiemy złośliwości losu – przyznała Lena Bortko, koordynatorka Polskiej Ligi Esportowej. – Jako organizatorzy podjęliśmy decyzję i pozwoliliśmy na dodanie standina dla PRIDE spośród osób nie będących ostatecznie w zatwierdzonych składach. Decyzja ta nie szkodzi w żaden sposób pozostałym drużynom, ponieważ są to już rozgrywki po wyłonieniu zwycięzców i reszta zespołów na tym nic nie tracą. Tylko z tego względu wprowadzamy zmiany, za porozumieniem zainteresowanych drużyn. Przypominam, że jest to sytuacja WYJĄTKOWA – dodała.

I choć „Orzełki” przystąpiły do gry w osłabionym składzie, dzielnie walczyły przed ostateczną porażką. Najpierw w pięknie widowiskowy sposób doprowadziły do comebacku na Mirage, tylko o włos żegnając się ze zwycięstwem na mapie, a następnie zdominowały AGO Gaming na Overpass. Trzecia mapa zadecydować miała więc o tym, która drużyna zatriumfuje. Na Train to „Aniołki” pokazały jednak, że nie bez powodu mówiło się o nich jak o faworytach. Ekipa Damiana ‘furlana’ Kisłowskiego zgarnęła więc brązowe medale, a także 8,000 złotych.

Klasyfikacja końcowa Polskiej Ligi Esportowej:
1. miejsce – Team Kinguin – 54,400 złotych
2. miejsce – Venatores – 23,600 złotych
3. miejsce – AGO Gaming – 16,400 złotych
4. miejsce – PRIDE – 11,200 złotych
5. miejsce – Pompa Team – 6,000 złotych
6. miejsce – SEAL Eesports – 6,000 złotych
7. miejsce – Izako Boars – 4,800 złotych
8. miejsce – tomorrow.gg – 4,800 złotych
9. miejsce – INETKOX – 1,800 złotych
10. miejsce – Check-Point – 0 złotych