Wiosenna odsłona Polskiej Ligi Esportowej za nami. Trzeci sezon rozgrywek zwieńczył mecz o trzecie miejsce, w którym Codewise Unicorns okazało się lepsze od Izako Boars.

Niezwykle emocjonujące finały w Kielcach wyłoniły nowego mistrza Polskiej Ligi Esportowej. Tym zostali gracze tomorrow.gg, którzy w wielkim finale ograli faworyzowane przez większość ekspertów AGO Esports. Co ciekawe, zarówno złoci, jak i srebrni medaliści napotkali niemałe problemy już w półfinałach. AGO Esports męczyło się w bardzo zaciętym starciu z Izako Boars. „Dzikom” do sprawienia niespodzianki zabrakło naprawdę niewiele. Codewise Unicorns bez kompleksów podeszło natomiast do konfrontacji z triumfatorami sezonu.

Efektowne pojedynki półfinałowe dały więc nadzieję na równie widowiskowy mecz o trzecie miejsce. Spotkanie okazało się jednak zaskakująco jednostronne. Co ciekawe, pojedynek zdominowała drużyna, w której zwycięstwo wierzyło zaledwie 10% graczy STS. Codewise Unicorns najpierw ograło Izako Boars na Overpass. Mimo wyrównanej połówki inauguracyjnej, ostatecznie na tablicy wyników pojawiło się 16:8. Na Inferno „Jednorożce” zdominowały „Dziki” jeszcze bardziej, tracąc jedną rundę mniej.

Codewise Unicorns 2:0 Izako Boars
Overpass 16:8; Inferno 16:7

Tak wysokie miejsce Codewise Unicorns śmiało możemy uznać za jedną z największych niespodzianek sezonu. Wiosenna odsłona zmagań okazała się jednak wyjątkowo przewrotna. Wystarczy wspomnieć, że w najlepszej czwórce rozgrywek uplasowały się aż trzy zespoły z etapów kwalifikacyjnych.

Klasyfikacja końcowa Polskiej Ligi Esportowej w sezonie WIOSNA 2018:

  1. miejsce – tomorrow.gg – 46,000 złotych + 6,600 złotych w sezonie zasadniczym
  2. miejsce – AGO Esports – 17,000 złotych + 10,200 złotych w sezonie zasadniczym
  3. miejsce – Codewise Unicorns – 8,000 złotych + 6,600 złotych w sezonie zasadniczym
  4. miejsce – Izako Boars – 4,000 złotych + 6,000 złotych w sezonie zasadniczym