Aż cztery spotkania odbędą się drugiego dnia piątej kolejki Polskiej Ligi Esportowej. Rozgrywki rozpoczną się już o 16:00 i potrwają do późnego wieczora. W akcji zobaczymy niemal wszystkich uczestników zmagań: AGO Esports, Adwokacik, Izako Boars, PRIDE, PACT, Codewise Unicorns i x-kom team.

Na start zaplanowano konfrontację AGO Esports i Izako Boars, a więc dwóch zespołów mające duże szanse uzyskać awans na finały LAN-owe. „Jastrzębie” należą rzecz jasna do największych faworytów. Do tej pory wygrały bowiem wszystkie trzy rozegrane pojedynki. „Dziki” oprócz dwóch zwycięstw i remisu mają na koncie natomiast już dwie porażki. Ich wczorajsza potyczka z Pompa Teamem pokazała jednak, że skład Mateusza ‘matty’ego’ Kołodziejczyka jest głodny zwycięstw.

W następnej kolejności przyjdzie nam prześledzić bitwę PRIDE i PACT – duetu z samego dołu tabeli. I „Orły” nie myślą już o fazie pucharowej, wynik meczu będzie miał niebagatelne znaczenie jeśli chodzi o utrzymanie się w lidze. Z drugiej strony, PACT – choć nadal bez zwycięstwa – rozegrał dopiero trzy spotkania i ma jeszcze szanse na odbicie się od dna. Obie formacje do dzisiejszych zmagań przystąpią więc niezwykle zmotywowane.

Za spotkanie wieczoru bezsprzecznie uznać możemy pojedynek AGO Esports i Adwokaciku. Obie drużyny nie zanotowały jeszcze żadnej porażki, a nawet remisu, rozstawiając swoich rywali po kontach. O ile w przypadku spółki Damiana ‘furlana’ Kisłowskiego można było to przewidzieć, o tyle zespół Grzegorza ‘SZPERA’ Dzimałka zaczął pisać  historię na oczach widzów Polskiej Ligi Esportowej. Dziś przed „najlepszym miksem na scenie” niezwykle wymagające zadanie.

Wieczór zwieńczą zawodnicy Codewise Unicorns i x-kom teamu. Oba składy zdążyły już rozegrać po cztery mecze. Co ciekawe, każdy z nich zwyciężył tylko w jednym. Istnieje jednak inna różnica – o ile x-kom team w pozostałych trzech pojedynkach uznawał wyższość oponentów, o tyle „Jednorożce” za każdym razem dzieliły się punktami – nawet z faworyzowanym Teamem Kinguin.

16:00 – AGO Esports vs Izako Boars

18:00 – PACT vs PRIDE

20:00 – AGO Esports vs Adwokacik

22:00 – Codewise Unicorns vs x-kom team