Zakończył się pierwszy sezon Polskiej Ligi Esportowej. Najlepsze zespoły, które wywalczyły awans do fazy playoff spotkały się 4 lipca, by stanąć twarzą w twarz na Summoner’s Rift i zgarnąć mistrzowski tytuł.

 

We wtorek odbyły się półfinały. Naprzeciw siebie stanęli zawodnicy Team DPD i Pompa Team. Do rozstrzygnięcia wyniku wystarczyły tylko dwie mapy. Górą okazała się być drużyna Jakuba „Kubona” Turewicz, która bez większych problemów awansowała do finału, wygrywając 2:0.

W drugim meczu mogliśmy oglądać prawdziwe derby Polski. AGO Gaming w końcu zmierzyło się z E-Merytami. Pojedynek dostarczył nam wielu emocji i niespodziewanych zwrotów akcji. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebowaliśmy aż trzech map, co tylko podkręciło atmosferę. Ostatecznie to ekipa przyjaciół na czele z Remigiuszem „Overpowem” Puschem cieszyła się z upragnionej wygranej.

Finał był prawdziwym świętem dla fanów League of Legends. Nie mogli sobie wyobrazić lepszego zakończenia rozgrywek. W końcu udział brali najpopularniejsi, a zarazem najlepsi zawodnicy nad Wisłą. W kulminacyjnym momencie ligi mogliśmy oglądać pokaz siły z jednej, jak i z drugiej strony. Zwińczeniem Polskiej Ligi Esportowej był backdoor w wykonaniu Marcina „IceBeasto” Lebudy, który przypieczętował zwycięstwo e-Merytów 2:0 nad Team DPD. Tym samym jego zespół wygrał 46 000 złotych oraz mistrzowski tytuł.

W tym samym czasie poza streamem odbywał się mecz o trzecie miejsce. Do wyłonienia zwycięzcy wystarczyły dwie mapy, na których triumf święciło AGO Gaming. Ostatni mecz w tym składzie zawodnicy będą dobrze wspominać, bo pokonali swojego odwiecznego rywala, Pompa Team 2:1.

 

Klasyfikacja końcowa:

  1. E-Meryci – 46 000 złotych + 7 200 złotych
  2. Team DPD – 17 000 złotych + 6 600 złotych
  3. AGO Gaming – 8 000 złotych + 4 800 złotych
  4. Pompa Team – 4 000 złotych + 5 400 złotych
  5. Katastrofa Awionetki – 4 200 złotych
  6. Jasny Gwint – 3 000 złotych
  7. Raz Dwa Trzy – 1 800 złotych
  8. Digital Paradox – 600 złotych

W sumie zawodnicy biorący udział w naszych rozgrywkach zarobili 108 600 złotych!

 

To już koniec rozgrywek League of Legends w pierwszym sezonie Polskiej Ligi Esportowej. Dziękujemy, że byliście z nami i dopingowaliście swoje ulubione zespoły. Do zobaczenia w drugim, jeszcze lepszym sezonie!