Między innymi dwoma walkowerami zakończyliśmy zasadniczą fazę Polskiej Ligi Esportowej. Wiemy już, które formacje uplasowały się w strefie awansu na finały LAN-owe.

Team Kinguin, który do niedawna okupował sam szczyt tabeli, oddał dziś walkowera w meczu przeciwko AGO Esports. „Pingwiny” walczyły bowiem w kwalifikacjach do europejskiego Majora. Zgodnie z regulaminem spółka Wiktora ‘TaZa’ Wojtasa obarczona została punktami karnymi, a te zepchnęły ją na czwarte miejsce w tabeli. Spotkanie ponownie poddali także gracze Pompa Teamu. Z racji tego, że podobna sytuacja powtórzyła się – organizatorzy wyciągnęli z tego konsekwencje. Drużyna została zdyskwalifikowana z rozgrywek, tracąc wszystkie punkty, a także bonusy finansowe.

W najważniejszym meczu kolejki mającym zadecydować o tym, czy Izako Boars zakwalifikuje się na finały LAN-owe padł remis. Bo choć „Dziki” Piotra Skowyrskiego dość łatwo rozprawiły się z przeciwnikiem na Train, Inferno zostało zdobyte przez PACT. Pojedynek o niezwykle cenne dla iB punkty okazał się jednak niezwykle zacięty i zakończył się dopiero po czterech dogrywkach. Skład Piotra ‘nawrota’ Nawrockiego zdobył w efekcie tyko jeden punkt. Zaledwie jednego zabrakło „Dzikom” do otrzymania promocji do fazy pucharowej.

Ostatni pojedynek nie miał wyłącznie symbolicznego charakteru. Co prawda, tomorrow.gg było już pewne awansu, jednak PRIDE walczyło o wzbicie się w tabeli. „Orły” wzięły sobie to do serca, pokonując formację Grzegorza ‘SZPERA’ Dziamałka najpierw na Cache, a następnie również na Train. Warto nadmienić, że podopieczni Piotra Lipskiego dokonali tego bez zdobycia żadnej rundy pistoletowej. Rezultat ten wywindował PRIDE na siódme miejsce klasyfikacji. Niefortunnie do utrzymania się w rozgrywkach sekcji Macieja ‚LuZa’ Bugaja zabrakło jednego punktu.

AGO Esports 2:0 Team Kinguin
walkower

PACT 2:0 Pompa Team
walkower

Izako Boars 1:1 PACT
Cache 16:8; Inferno 22:25

PRIDE 2:0 tomorrow.gg
Cache 16:13; Train 19:16