Tylko trzy drużyny z CS:GO i cztery z League of Legends w ciągu całych kwalifikacji otwartych otrzymają promocję do kolejnego etapu Polskiej Ligi Esportowej. Dziś ruszył turniej, który wyłoni jutro jedną z nich!

Pierwsza faza wiosennej rundy Polskiej Ligi Esportowej właśnie wystartowała. Do inauguracyjnych kwalifikacji otwartych CS:GO zapisało się aż 159 zespołów! Ogrom chętnych uszczęśliwił organizatorów. – Nasze rozgrywki mogą napędzić, a w wielu przypadkach nawet rozpocząć esportowe kariery młodych zawodników. Niezmiernie cieszy nas to, że przyszli profesjonaliści dostrzegają tę szansę, licznie przystępując do kwalifikacji – przyznała Lena Bortko, product menager Polskiej Ligi Esportowej.

Graczom League of Legends przypominamy, że jutro o 17:30 zamykamy zapisy do 1. Kwalifikacji League of Legends i o 18:00 ruszamy z pierwszymi rozgrywkami.

Z grona niemal 160 chętnych tylko najlepsza sekcja utrzyma się jednak w rozgrywkach. Zwycięzcy każdego z trzech turniejów kwalifikacyjnych awansują bowiem do eliminacji zamkniętych. A w nich spotkają się z reprezentantami organizacji zaproszonych bezpośrednio przez organizatorów: Izako Boars, tomorrow.gg, INETKOX, Check-Point Team oraz Codewise Unicorns. Faza eliminacji zamkniętych będzie ostatnim etapem przed startem sezonu zasadniczego.

Rozgrywki mające wyłonić potencjalnych członków najlepszej dziesiątki Polskiej Ligi Esportowej już trwają. Najlepszych z nich będziecie mogli obejrzeć w akcji już jutro. O godzinie 18:00  wystartuje bowiem relacja z finału otwartych kwalifikacji. Transmisja dostępna będzie na kanale Twitch ESPORTNOW.