Na mocy podpisanej umowy sponsorskiej STS został oficjalnym bukmacherem Polskiej Ligi Esportowej. W ramach współpracy zorganizujemy razem mecz gwiazd, w którym zobaczycie wyróżniających się zawodników najlepszych zespołów w Polsce.

Gwiazdorsko obsadzony pojedynek w Counter-Strike’a: Global Offensive zapoczątkuje współpracę STS i Polskiej Ligi Esportowej. Co ciekawe, widzowie zmagań poniekąd zadecydują o charakterze spotkania. Na drodze głosowania fani wybiorą bowiem kapitanów drużyn z poniżej przedstawionej listy. Ulubieńcy publiczności następnie skompletują kadry, które będziecie mogli poznać już 1 marca. Sam mecz odbędzie się natomiast 9 marca. Głosowanie widzów – organizowane na stronie https://www.sts.pl/pl/mecz-gwiazd/ – potrwa natomiast do 28 lutego.

W potyczce gwiazd weźmie udział dziesięciu zawodników z AGO Esports (Damian „Furlan” Kisłowski, Mateusz „TOAO” Zawistowski), PRIDE (Jacek „minise” Jeziak, Maciej „Luz” Bugaj, Paweł „reatz” Jańczak), Venatores (Krzysztof „stark” Lewandrowski, Karol „tecek” Kapczyński), SEAL Esports (Piotr „peet” Ćwikliński, Pompa Teamu (Marcin „LTN” Krzemiński), a także Izako Boars (Piotr „nawrot” Nawrocki, Kamil „kamil” Kamiński oraz Mateusz „morfan” Świętochowski).

Mecz odbędzie się 9 marca o godzinie 16:00. Relację na żywo znajdziecie na kanale Twitch.tv inetkoxTV. Przebieg akcji śledzić będziecie mogli również w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2058202521060479/.

Lista graczy, na których można oddać głosy:

 • Damian „Furlan” Kisłowski (AGO Esports)
 • Piotr „peet” Ćwikliński (SEAL Esports)
 • Jacek „minise” Jeziak (PRIDE)
 • Maciej „Luz” Bugaj (PRIDE)
 • Krzysztof „stark” Lewandrowski (Venatores)
 • Paweł „reatz” Jańczak (PRIDE)
 • Karol „tecek” Kapczyński (Venatores)
 • Mateusz „TOAO” Zawistowski (AGO Esports)
 • Piotr „nawrot” Nawrocki (Izako Boars)
 • Marcin „LTN” Krzemiński (Pompa Team)
 • Kamil „kamil” Kamiński (Izako Boars)
 • Mateusz „morfan” Świętochowski (Izako Boars)

Krzysztof Stypułkowski, prezes Fantasy Expo skomentował nawiązanie współpracy Polskiej Ligi Esportowej i STS. – Wsparcie STS jest dla nas docenieniem marki Polskiej Ligi Esportowej i dostrzeżeniem dynamicznego rozwoju dyscypliny w Polsce. Rozgrywki oglądało 150-200 tysięcy unikalnych widzów tygodniowo, a społeczność od lat czekała na regularną ligę. Spełniliśmy te oczekiwania – stwierdził. – Dodatkowo esportowcy i drużyny, poprzez stały dochód oraz wsparcie organizacyjne, sprawniej przechodzą przez proces profesjonalizacji. W esporcie chcemy stosować modele marketingowe ze sportu tradycyjnego, bo od samego początku współpracy z STS bardzo pozytywnie wpływają one na rozwój produktu. Polski rynek jest jednym z najciekawszych w całej Europie – dodał po chwili.

O kilka słów komentarza pokusił się również prezes STS, Mateusz Juroszek. – STS wspiera polski esport. Współpracujemy z „innocentem” – jednym z najbardziej utalentowanych zawodników CS:GO w Polsce – jesteśmy także oficjalnym bukmacherem Izako Boars. Podpisanie umowy sponsorskiej z Polską Ligą Esportową jest kontynuacją działań, których celem jest status preferowanego bukmachera wśród kibiców esportu w Polsce. Zależy nam także na wsparciu dalszego rozwoju i profesjonalizacji branży esportowe – usłyszeliśmy.

Umowa zawarta między Polską Ligą Esportową i STS obowiązuje do końca 2018 roku. Mecz gwiazd nie jest oczywiście jedynym efektem współpracy obu podmiotów. Kontrakt obejmuje bowiem ekspozycję logotypu bukmachera w trakcie rozgrywek, wspólne działania w social mediach i organizowanie innych akcji specjalnych dla kibiców.