ProXima Gaming po jednym remisie w szóstej kolejce Polskiej Ligi Esportowej w League of Legends szukała kolejnych punktów. Niestety, Młodzi Esports nie dali im żadnych szans, pewnie pokonując ich wynikiem 2:0.

Proxima próbowała coś zawojować z Illaoi na górnej alei. I nie wyglądało to tak źle – dopóki nie starła się ona z nafeedowanymi kolejno Gravesem i Varusem. Od początku obiekty na mapie totalnie nie układały się po myśli tej ekipy, a Młodzi Esports bezlitośnie to wykorzystywali – co idealnie ukazywały trzy zrobione przez nich Infernale i stosunek w zniszczonych wieżach 11 do 1. W 23. minucie już było po wszystkim – po chwili uganiania się za rywalami Młodzi mogli cieszyć się ze swojego pierwszego zwycięstwa w tym BO2.

Początek drugiej mapy zwiastował raczej dość dobry mecz dla proXima Gaming. Trzy zabójstwa na początek i wzięty Dragon dały im początkowo dość konkretną przewagę. Jednak od 11. minuty Młodzi powoli, ale konsekwentnie zaczęli odrabiać straty. Kilka dobrych zagrań na mapie dało im kille, których tak bardzo potrzebowali, a wzięte przez nich wieże spowodowały, że zyskali przewagę w złocie. Różnica cały czas rosła, a w 23. minucie proXima musiała już bronić swojej bazy i wież inhibitorowych. Ten status nie zmienił się aż do 28. minuty, kiedy to padł ostatni bastion obrony – Nexus, dzięki czemu Młodzi Esports zainkasowali dwa pewne zwycięstwa.

VOD z meczów można zobaczyć pod tym linkiem.