Po jednostronnym pojedynku Młodzi Esports nie pozostawili Adive wątpliwości. To właśnie podopieczni Menq zmierzą się z aktualnymi mistrzami w finale Polskiej Ligi Esportowej WIOSNA 2018.

Przewidywania ekspertów okazały się być strzałem w dziesiątkę. Młodzi Esports dosłownie zmiażdżyli Adive. Swoją dominację na pierwszej mapie Agresivoo i spółka pokazali już na samym początku. Nie dali przeciwnikom nawet cienia szansy na podniesienie się z kolan. Niemniej jednak młoda krew polskiego esportu walczyła do samego końca, próbując coś ugrać w nierównych walkach drużynowych. Co prawda Adive nie pozwoliło Młodym wziąć wszystkich trzech ognistych smoków, ale nawet ich heroiczne zachowania nie mogły odwrócić losów spotkania. Ekipa Deflesa wygrała pierwszą mapę w 29 minucie, kończąc z wynikiem 17:5.

Druga mapa okazała się być jeszcze większym pokazem dominacji aniżeli poprzednia. Pierwsze minuty wskazywały na to, że może być to wyrównany pojedynek, ale po 13. minucie wszystko było już jasne. Wystarczył udany teamfight na dolnej alejce, by podopieczni Menq ruszyli po bilet do finału. Młodzi potwierdzili swoje zwycięstwo przy baronie w 22. minucie, a chwilę później cieszyli się z triumfu.

Teraz czas na najważniejszy mecz całego sezonu. W walce o trofeum Polskiej Ligi Esportowej Młodzi Esports zawalczą z Illuminar Gaming, a więc obrońcami tytułu.