Przez ostatnie tygodnie zaprezentowaliśmy wszystkie zespoły bezpośrednio zaproszone do zasadniczej fazy Polskiej Ligi Esportowej. Organizatorzy dodatkowo wyróżnili jednak sześć innych drużyn. Reprezentantom Venatores, AGO Gaming, PACT, Check-Point Team, The Legion oraz OFF-Mode Gray zagwarantowano przecież miejsca w zamkniętych kwalifikacjach.

O ile Venatores, AGO Gaming i PACT to marki, które na dobre wpisały się w esportowy krajobraz nad Wisłą, o tyle trzy inne zespoły swoją pozycję zaczynają budować stosunkowo od niedawna. Historię „Myśliwych” z pierwszego sezonu Polskiej Ligi Esportowej i to, jak zmieniła się ich gra na przestrzeni ostatnich miesięcy, przedstawiliśmy w TYM tekście. AGO Gaming bardzo szybko wskoczyło na najwyższy poziom polskiej sceny, walcząc dziś o miano drugiej po Virtus.pro siły w kraju. Fanom zmagań, pamiętającym jeszcze inauguracyjną odsłonę ligi, specjalnie przedstawiać nie trzeba także „Czarnych” z PACT-u. Co jednak z pozostałą trójką?

Zespół Check-Point powstał wokół lokalu gamingowego w Sosnowcu. Cały projekt jest natomiast esportową organizacją kapitałowo wspieraną przez popularny portal technologiczny Spidersweb.pl. Początkowo, reprezentantów formacji wyłoniono na drodze turnieju kwalifikacyjnego. Na przestrzeni ostatnich miesięcy skład Check-Point Teamu kilkukrotnie ulegał jednak zmianom. Ostatecznie kadrę tworzą dziś bardzo młodzi i perspektywiczni gracze, których zobaczymy podczas m.in. WSTI Gaming Party w Katowicach.

Skład Check-Point Team:
Piotr ‚pTr‚ Pietrzyk
Marcin ‚fission‚ Duraj
Dawid ‚Knp‚ Uziębło
Dawid ‚Katovsky‚ Stefański
Karol ‚NATSU‚ Olszak

Kolejnym zespołem powołanym obok gaming house’u jest OFF-Mode. Poznańska organizacja w swoje szeregi zaciągnęła aż trzy sekcje CS:GO, dzieląc je na oddziały Red, Black oraz Gray. Bezpośrednie zaproszenie do zamkniętych kwalifikacji Polskiej Ligi Esportowej otrzymali od nas tylko „Szarzy”. Znamy ich m.in. z rzeszowskiego GamerLana, łódzkiego turnieju Lordi’S Game Cup, na którym wywalczyli srebrne medale, a także z występów w ESL Major League czy CSGOBET CUP.

Skład OFF-Mode Gray:
Łukasz ‚LKN‚ Frużyński
Mateusz ‚XenonQ‚ Bosak
Patryk ‚wengli‚ Węglewski
Kamil ‚Kadil‚ Woźniak
Damian ‚dsay‚ Juszczynka

Na bazie pewnego eksperymentu firm Lenovo Legion oraz Komputronik stworzono The Legion. Specjalnie przeprowadzone eliminacje wyłoniły pięciu wyróżniających się strzelców. Tych zaproszono do profesjonalnego gaming house’u, w którym przez trzydzieści dni prowadzono treningi pod okiem sztabu szkoleniowego. Zespół ćwiczył jednak nie tylko przed komputerami. Zawodnikom zapewniono bowiem opiekę psychologiczną, a także zaproponowano zajęcia z zakresu przygotowania organizmu do wysiłku. Miesiąc ten miał amatorów przekształcić w ekipę mogącą zagrozić krajowym profesjonalistom. Rozgrywki w ramach Polskiej Ligi Esportowej będą jednym z pierwszych, poważnych sprawdzianów formacji.

Skład Lenovo Legion:
Kamil ‚Shaibuz‚ Kuryś
Rafał ‚creative.‚ Krupka
Adrian ‚Henry‚ Ryba
Damian ‚Xo‚ Gołembiewski
Jakub ‚Jackobi‚ Dymowicz

Drugi etap kwalifikacji rozpocznie się już 19 września – tuż po zakończeniu eliminacji otwartych. Do zaproszonych przez organizatorów ekip dołączą jeszcze cztery formacje.