Dziewięć tygodniu zasadniczych zmagań w ramach trzeciego sezonu Polskiej Ligi Esportowej już prawie za nami. Czas na ostatni dzień rozgrywek grupowych i finalne rozstrzygnięcie tego, które z formacji pojadą do Kielc.

Rozgrywki zasadnicze kończymy z przytupem – aż czterema spotkaniami. Co ciekawe, nie są to pojedynki o pietruszkę. W tabeli wciąż mamy przecież kilka niewiadomych.

Dzień rozpocznie prawdopodobnie najważniejszy mecz kolejki, a więc konfrontacja Izako Boars i PACTu. „Dziki” Piotra Skowyrskiego do tej pory uzbierały 13 punktów i znajdują się na piątym miejscu w zestawieniu. Taki bilans nie zapewnia im promocji na finały LAN-owe. Jeśli jednak spółka Piotra ‘nawrota’ Nawrockiego pokona PACT na dwóch mapach, jej sytuacja ulegnie diametralnej zmianie, a Izako Boars stanie się jednym z czterech finalistów.

Wyłącznie symboliczny charakter będzie miało natomiast spotkanie AGO Esports i Teamu Kinguin – lidera i wicelidera klasyfikacji. Jeśli bowiem „Jastrzębie” zwyciężą „Pingwiny” lub batalia zakończy się remisem, AGO pozostanie na samym szczycie. Gdy jednak to kompania Wiktora ‘TaZa’ Wojtasa okaże się lepsza – o tym, kto okupować będzie najwyższą lokatę, zadecyduje bilans zdobytych i straconych rund.*

PACT powróci na serwer w trzecim spotkaniu wieczoru – przeciwko Pompa Teamowi. Co prawda żadna z sekcji nie może liczyć na awans (ba, sama Pompa uległa przecież rozpadowi i zamyka tabelę), ale perspektywa zakończenia sezonu na wyższym miejscu może wydawać się drużynie Michała ‘MOLSIego’ Łąckiego kusząca. Jeśli bowiem PACT potknie się w meczu z Izako Boars, zwycięstwo z Pompa Teamem prawdopodobnie popchnie ich na szóste miejsce w tabeli.

„Prawdopodobnie”, bo w bliźniaczej sytuacji znajduje się PRIDE. „Orły” potrzebują jednak zwycięstwa z dużo bardziej wymagającym przeciwnikiem – tomorrow.gg. Stawkę podkręca dodatkowo fakt, że skład Grzegorza ‘SZPERA’ Dziamałka posiada dziś tyle samo punktów co Codewise Unicorns. Pokonanie podopiecznych Piotra Lipskiego, a nawet remis – da im więc pewny awans. W przypadku porażki (i zwycięstwa Izako Boars w pojedynku otwierającym wieczór) o promocji zadecydują małe punkty.

16:00 – Izako Boars vs PACT
18:00 – AGO Esports 2:0 Team Kinguin*
20:00 – PACT vs Pompa Team
22:00 – PRIDE vs tomorrow.gg

* Team Kinguin poddało swój mecz z AGO Esports z uwagi na grę w kwalifikacjach do europejskiego Minora. Dzięki temu to „Jastrzębie” zakończyły fazę zasadniczą na samym szczycie klasyfikacji.