Przed nami ostatni mecz jesiennej odsłony Polskiej Ligi Esportowej. O wejście na podium rozgrywek Counter-Strike’a: Global Offensive powalczą dziś reprezentanci AGO Gaming i PRIDE.

Nie bez niespodzianek zakończył się warszawski turniej mający podsumować drugą edycję Polskiej Ligi Esportowej. Już pierwszy mecz okazał się jednym z największych zaskoczeń sezonu. Oto Venatores w półfinałowym starciu odprawiło z kwitkiem AGO Gaming, a więc zespół od samego niemal początku typowany do zwycięstwa ligi. Spore zdumienie wywołał także drugi półfinał. Starcie Teamu Kinguin i PRIDE miało być przecież jedną z najbardziej wyrównanych konfrontacji sezonu. „Orzełki” jednak zostały całkowicie stłamszone przez „Pingwiny”, które kilka godzin później, po finałowym triumfie nad Venatores, wznosiły mistrzowski puchar.

Do całkowitego rozstrzygnięcia pozostała tylko jedna kwestia – potyczka półfinałowych przegranych. W bój o brązowe medale staną dziś strzelcy AGO Gaming i PRIDE. „Aniołki” ponownie w roli może nie murowanego, ale na pewno faworyta. To przecież liderzy fazy grupowej Polskiej Ligi Esportowej, dwukrotni pogromcy Virtus.pro i godna reprezentacja kraju zagranicą. PRIDE jednak nie odpuści. Choć w etapie zasadniczym ekipa Macieja ‘Luza’ Bugaja z AGO przegrała, zdobyty w zeszłym sezonie tytuł mistrza zobowiązuje i bez wątpienia jeszcze bardziej motywuje do wejścia na podium – nawet na jego najniższy stopień.

Mecz o trzecie miejsce: AGO Gaming vs PRIDE – 20:00

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00, a zrelacjonuje je Olek ‘vuzzey’ Kłos. Transmisja dostępna będzie na ligowym kanale Twitch. Kto dołączy do grona trzech najlepszych sekcji zmagań, w którym widzimy już Tema Kinguin i Venatores? Dowiemy się pod sam koniec wieczoru!