Znamy już złotych i srebrnych medalistów jesiennej odsłony Polskiej Ligi Esportowej. Przed nami już tylko mecze mające wyłonić trzecią i czwartą drużynę zarówno League of Legends, jak i Counter-Strike’a: Global Offensive. Dziś o wejście na podium zawalczą gracze Pompa Team i Sneaky FoxEZ.

Podczas turnieju zwieńczającego drugi sezon Polskiej Ligi Esportowej zawodnicy Illuminar Gaming wywalczyli mistrzowski tytuł, pokonując w wielkim finale Team DPD. Wcześniej powyższe formacje odesłały do domu reprezentantów kolejno Sneaky FoxEZ i dość niespodziewanie Pompa Team. To właśnie podopieczni Daniela ‘Rajona’ Pastusiaka i Sergiusza ‘NitroZyniaka’ Górskiego zmierzą się dziś w pojedynku o trzecie miejsce.

Mecz o trzecie miejsce: Sneaky FoxEZ vs Pompa Team – 20:00

Półfinałową porażkę Pompa Team z Team DPD potraktowano w Warszawie jak sporą niespodziankę. To przecież spółka Marcina ‘Unknowna’ Kubickiego przez cały sezon piastowała miano drugiej formacji w Polsce i momentami z powodzeniem próbowała wdrapać się na miejsce lidera. W samej fazie grupowej Polskiej Ligi Esportowej wygrała pięć spotkań, jedno zremisowała i wyłącznie jedno przegrała. W konfrontacji ze Sneaky FoxEZ Pompa będzie miała więc dużo do udowodnienia.

Z drugiej strony „Lisy Rajona” – dostając się na zawody w Warszawie niejako przez przypadek – miejsce w półfinałach mogą potraktować już jako spory sukces. Do gry o brązowe medale prawdopodobnie podejdą więc nieobarczone presją związaną z oczekiwaniami fanów. I choć dwa zwycięstwa, trzy porażki i dwa remisy w pierwszym etapie rozgrywek nie robią tak wielkiego wrażenia, jak bilans Pompy, polska scena niejednokrotnie stawała się przecież miejscem ciekawych niespodzianek.

Spotkanie odbędzie się o godzinie 20:00. Skomentują je Damian ‘Nervarien’ Ziaja oraz Łukasz ‘Leo’ Mirek. Transmisja dostępna jest na ligowym kanale Twitch.