Emocje po ekscytującym finale w wykonaniu AGO Esports i tomorrow.gg już opadły. Dziś przyszedł czas na to, by wyłonić mistrza Polskiej Ligi Esportowej w League of Legends. Wiemy jedno – Illuminar Gaming jest już w finale.

Między zawodnikami Illuminar Gaming i Pompa Teamu doszło do bardzo wyrównanych starć. Pierwszy mecz rozpoczął się od nietypowych wyborów graczy. Obie drużyny zagrały w zgodzie z nową metą. Dzięki temu mogliśmy zobaczyć Woolite grającego Vladimirem oraz niQ na Lulu. Mapa była bardzo wyrównana od samego początku. Na agresję ze strony IHG Pompa zawsze znajdowała odpowiedź w postaci kontrataku. Tak oto Shlatan zdobył double killa, zabijając duet Pawłów pod wieżą w 21. minucie. W odpowiedzi formacja IceBeasto zafundowała przeciwnikom fenomenalny teamfight na topie. Szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Illuminar Gaming dopiero w 33. minucie, kiedy to aktualni finaliści zaufali swojemu supportowi i wzięli Barona. Wtedy właśnie przed IHG rozpostarła się droga do zwycięstwa. IHG wygrało pierwszą mapę w 39. minucie z końcowym wynikiem 21:14.

Drugie spotkanie okazało się być jeszcze bardziej ekscytujące i wyrównane od poprzedniego. Ofensywne zagrania Illuminar Gaming rozpoczęły się już w 3. minucie. Wówczas to  Sebekx za sterami Lulu zdobył pierwszą krew na Shlatanie. Mimo niewielkiej dominacji przeciwników w początkowej fazie meczu, Pompa Team podjęła udaną próbę odwrócenia losów mapy, rozgrywając fenomenalny teamfight na bocie. To, jak usuwała zawodników IHG jeden po drugim zapewniło widzom niemałe emocje. Kolejne potyczki między drużynami kończyły się ogromnymi stratami po obu stronach. W 35. minucie jungler Pompa Teamu wziął barona. W odpowiedzi Kikis pokusił się o Starszego Smoka. Mimo starań Konektiva, Pompa Team finalnie nie zdołała wygrać drugiej mapy. Illuminar Gaming wywalczyło sobie tym samym wstęp do wielkiego finału Polskiej Ligi Esportowej sezonu WIOSNA 2018.

O tym, z kim zmierzą się podopieczni Veggiego w walce o mistrzowskie trofeum, przekonamy się tuż po meczu Adive kontra Młodzi Esports.