W szlagierze III kolejki PLE PRIDE podjęło Samsung4Gamers by Inetkox. Obie drużyny miały duży apetyt na zwycięstwo i ustabilizowanie swojej pozycji w czołówce tabeli.

Już na początku doszło do małego zaskoczenia – ekipa S4G miała w ostatnich kilkunastu spotkaniach olbrzymie problemy z wygrywaniem rund pistoletowych. Tym razem jednak bez trudu obronili bombsite przed nacierającymi zawodnikami PRIDE. Spotkanie miało nieco dziwny przebieg, gdyż MINISE i koledzy zdecydowali się na forsowanie zakupów runda po rundzie i większość pojedynków w pierwszej połowie stoczona została za pomocą bardzo urozmaiconego uzbrojenia, co przełożyło się na wyrównany, ale i nieco chaotyczny charakter pierwszej połowy.

Po zmianie stron przy stanie 8:7 dla PRIDE podopieczni Piotra ”neqs” Lipskiego postanowili nieco uporządkować grę i po wygranych pistoletach, ale nonszalanckie wyjścia bardzo szybko karcili gracze S4G i byli o krok od wygranej – w sytuacji 15:13 zbyt długo zwlekali z atakiem i wejście na bombsite B w ostatniej chwili zostało gładko rozbite. PRIDE wykorzystało szansę i doprowadziło do dogrywki. W niej doświadczenie i spokój morelza i spółki wzięło górę nad “koxami” i do najdłuższym do tej pory meczu w Polskiej Lidze Esportowej PRIDE wyszło na prowadzenie.

Na Mirage zawodnicy PRIDE zaczęli po stronie CT i weszli w mapę wygraną pistoletówką. Pomimo to, S4G pozbierało się bardzo szybko i pokazało swój największy atut – świetne rundy karabinowe. Dzięki zbudowaniu dobrego zaplecza finansowego było ich stać na karabiny i miało to wyraźny wydźwięk w wyniku – pierwszą połowę zamknęli prowadzeniem 9:6 i remis w dwumeczu wisał w powietrzu.

Niestety kolejne przegrane pistolety pozwoliły PRIDE wyrównać wynik, zaś ich ataki po stronie terrorystów były dla TOAO i ekipy nie do zatrzymania. Z doskonałej strony pokazywał się MINISE, udowadniając, że jest jednym z najlepszych zawodników Polskiej Ligi Esportowej. Tylko dwukrotnie S4G z powodzeniem obroniło bombsajty i PRIDE w efektownym stylu zamknęło spotkanie wynikiem 16:9, zdobywając dziś 3 punkty i 1200zł!