Inauguracyjny dzień ostatniej kolejki rozgrywek jest już za nami. Z dzisiejszych spotkań zwycięsko wyszli zawodnicy PRIDE, tomorrow.gg oraz SEAL Esports.

PRIDE 2:0 Pompa Team
Cache 16:6; Mirage 16:6

W jednym z najważniejszych spotkań całej fazy grupowej reprezentanci PRIDE nie dali swoim rywalom najmniejszych szans, pewnie wygrywając z Pompa Team 2:0. Zarówno na Cache, jak i na Mirage to „Orzełki” rozdawały karty, tracąc na mapach wyłącznie po sześć rund. Triumf ten ma niemałe znaczenie, bowiem przypieczętował awans podopiecznych Piotra ‘neqsa’ Lipskiego do fazy pucharowej. PRIDE bronić będzie więc wywalczonego w pierwszym sezonie tytułu mistrza. Jak na razie, ekipa Jacka ‘MINISE’a’ Jeziaka zna dwóch finałowych oponentów: AGO Gaming oraz Team Kinguin. O tym, kto dopełni grono szczęśliwców, przekonamy się już jutro. W grze o slota – mimo dzisiejszej przegranej – nadal znajdują się zawodnicy Pompa Team. Klub Szymona Kasprzyka ma jednak iście matematyczne szanse.

INETKOX 0:2 tomorrow.gg
Mirage 8:16, Train 11:16

INETKOX 0:2 SEAL Esports
Mirage 2:16; Inferno 9:16

Stawką dwóch kolejnych pojedynków z udziałem INETKOX był – oprócz 600 złotych za każdą wygraną mapę – wyłącznie honor. I choć gwiazdorskiej spółce Patryka ‘easy’ego’ Dzięcioła nie udało pokonać się ani tomorrow.gg, ani też SEAL Esports, widzów cieszył bezsprzecznie fakt, że konfrontacje nie były jednostronne. Poza Mirage, na którym kadra Piotra ‘izaka’ Skowyrskiego była przeciwko „Fokom” całkowicie bezradna, zespół internetowych aktywistów postawił rywalom znaczący opór. – Widowisko było całkiem niezłe – podsumował ich występ po ostatniej mapie Adam ‘destru’ Gil. I choć żadnej z powyższych formacji nie zobaczymy w fazie pucharowej, przed nami jeszcze jeden mecz tomorrow.gg. Już jutro spółka Macieja ‘DESTROja’ Deorockiego powalczy przecież z Venatores.

Do Polskiej Ligi Esportowej tradycyjnie wracamy już we wtorkowy wieczór. Jutro o 18:00 przywitają was Piotr ‚izak’ Skowyrski oraz Patryk ‚easy’ Dzięcioł. Powyższy duet zrelacjonuje dla was ostatni dzień ligowej fazy grupowej.