Zakończył się pierwszy sezon Polskiej Ligi Esportowej. Najlepsze zespoły, które wywalczyły awans do fazy playoff spotkały się 6 lipca, by stanąć na wirtualnych polach bitwy i zgarnąć mistrzowski tytuł.

 

W czwartek odbyły się półfinały. Naprzeciw siebie stanęli zawodnicy Team Kinguin i Samsung4Gamers by InetKoxTV. Już w pierwszym meczu mieliśmy do czynienia z dużą sensacją. Drużyna prowadzona przez legendarnego Mariusza „Loorda” Cybulskiego, niespodziewanie po bardzo zaciętym pojedynku, poniosła porażkę 1:2. Tym samym do kolejnego etapu awansował Dominik „Gruby” Świderski i spółka.

W drugim meczu przyszło nam oglądać starcie PRIDE z Team GRUBASy. Mecz podobnie jak poprzedni rozpoczął się od dużej niespodzianki. Ekipa Mateusza „matty’ego” Kołodziejczyka zawstydziła drużynę, która aspiruje do miana najlepszej drużyny po Virtus.Pro w naszym kraju. Jednakże później Jacek „MINISE” Jeziak i jego koledzy pokazali, że był to tylko wypadek przy pracy. Tym samym wygrali spotkanie 2:1.

Finał był dużym zaskoczeniem dla fanów Counter Strike: Global Offensive. W końcu brakowało w nim najlepszych drużyn sezonu zasadniczego. Jednakże esport podobnie jak tradycyjny sport rządzi się swoimi prawami i takie sensacyjne wyniki tylko tworzą historię. Finał przebiegł bardzo sprawnie. Oglądaliśmy dobry mecz, w którym to zimną krew zachowali podopieczni PRIDE. Pewnie pokonali Samsung4Gamers by InetKoxTV 2:0, wygrywając przy tym mistrzowski tytuł oraz zgarniając 46 000 złotych.

W tym samym czasie poza streamem odbywał się mecz o trzecie miejsce. Do wyłonienia zwycięzcy wystarczyły dwie mapy, na których triumf święciło Team Kinguin. Wyraźnie było widać, że Team GRUBASy to nie ta klasa. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 na korzyść „Pingwinów”.

 

Klasyfikacja końcowa:

  1. PRIDE – 46 000 złotych + 4 800 złotych
  2. Samsung4Gamers by InetKoxTV – 17 000 złotych + 4 800 złotych
  3. Team Kinguin – 8 000 złotych + 7 200 złotych
  4. Team GRUBASy – 4 000 złotych + 4 800 złotych
  5. Pompa Team.yellow – 4 800 złotych
  6. Pompa Team.black – 3 600 złotych
  7. PACT Black – 2 400 złotych
  8. Venatores – 1 200 złotych

W sumie zawodnicy biorący udział w naszych rozgrywkach zarobili 108 600 złotych!

 

To już koniec rozgrywek Counter Strike: Global Offensive w pierwszym sezonie Polskiej Ligi Esportowej. Dziękujemy, że byliście z nami i dopingowaliście swoje ulubione zespoły. Do zobaczenia w drugim, jeszcze lepszym sezonie!