Przed nami drugi sezon Polskiej Ligi Esportowej. Nim jednak rozpoczną się rozgrywki zasadnicze, czeka nas jeszcze szereg kwalifikacji. To właśnie one wyłonią cztery zespoły, które dołączą do grona uczestników bezpośrednio zaproszonych.

Cały proces awansu do drugiego sezonu Polskiej Ligi Esportowej rozpoczną dwie tury otwartych kwalifikacji. Zapisać się do nich mogą dosłownie wszyscy spełniający warunki regulaminu. Promocję do kolejnej fazy – kwalifikacji zamkniętych – otrzymają natomiast po dwie najlepsze formacje z obu eliminacji.

W kwalifikacjach zamkniętych na cztery wyróżniające się wcześniej drużyny czekać już będą składy docenione przez organizatorów: Venatores, PACT, OFF-Mode, Check Point, Lenovo Legion oraz AGO Gaming. Zespoły podzielone zostaną na dwie grupy, w których pojedynki – zgodnie z systemem „każdy z każdym” – rozgrywać będą się w trybie BO1. Cztery najlepsze formacje tego etapu uzyskają miejsce w rozgrywkach zasadniczych, czyli tym, na co wszyscy fani i uczestnicy Polskiej Ligi Esportowej czekają najbardziej.

A w nich dziesięć sekcji ze ścisłej czołówki kraju, a w tym sześć bezpośrednio zaproszonych: attackiereN, iNET koxXx, Izako Boars, Pompa Team, PRIDE oraz Team Kinguin, walczyć będzie o miano najlepszego i niemałe nagrody pieniężne. Najpierw – w systemie grupowym – odbędą się pojedynki BO2 między wszystkimi zespołami. Każde zwycięstwo nagradzane będzie nie tylko trzema punktami w tabeli, ale także sumą 1,200 złotych. Za remis gracze dostaną natomiast jeden punkt oraz 600 złotych. Co ciekawe, tym razem poddanie meczu zostanie odpowiednio ukarane. Walkower spowoduje bowiem odjęcie trzech punktów z dorobku zespołu łamiącego regulamin.

Tak, jak w sezonie inauguracyjnym, częścią zwieńczającą ligę będzie faza pucharowa. Tę ponownie zarezerwowano dla najlepszych z najlepszych, a więc czterech formacji, które uzyskają najwięcej punktów w grupie. Półfinały, wielki finał oraz mecz o trzecie miejsce rozstrzygną, kto tym razem zgarnie tytuł mistrza Polskiej Ligi Esportowej, a także zadecydują o podziale kolejnych nagród?

Łącznie w zmaganiach Counter-Strike’a: Global Offensive i League of Legends gratyfikacje wynosić będą 261,360 złotych.

Wszelkie daty, a także schemat ligowy przedstawiony jest na poniższej infografice. Zapisy do otwartych kwalifikacji startują już dziś pod TYM linkiem.