Ledwie opadły emocje po pierwszym sezonie Polskiej Ligi Esportowej, a już niedługo po raz kolejny najlepsi gracze z Polski, zarówno profesjonaliści jak i amatorzy, zawalczą o nagrodę główną w rozgrywkach. Na ekranie zobaczymy cztery doskonale znane nam drużyny: Team 1, Team DPD, Pompa Team oraz AGO Gaming. Ponadto do pełnego składu ligi dołączą kolejne cztery ekipy, które zostaną wybrane na drodze kwalifikacji.

Turniej kwalifikacyjny jest otwarty dla wszystkich drużyn i obejmuje dwie tury. Zajęcie pierwszego i drugiego miejsca w danej rundzie gwarantuje awans do zasadniczej fazy rozgrywek Polskiej Ligi Esportowej. Na tym etapie cztery zaproszone formacje zmierzą się z tymi, którym udało się przejść przez eliminacje. Mecze zostaną rozegrane w systemie kołowym, potocznie zwanym “każdy z każdym”. Łącznie odbędzie się aż 36 spotkań. Podobnie jak w poprzednim sezonie, drużynie wygranej przydzielone zostaną 3 punkty oraz 1,200zł, a za remis 1 punkt i 600zł. Chcemy też wzmagać w graczach wolę walki, więc istotną zmianą jest wprowadzenie trzech punktów ujemnych za poddanie gry walkowerem.

Cztery zespoły z największą liczbą punktów przejdą do etapu pucharowego. Miejsce w tabeli po fazie zasadniczej ma niebagatelne znaczenie, gdyż pierwsza z drużyn zmierzy się z czwartą, zaś druga z trzecią. Zwycięzca zgarnie na swoje konto dodatkowe 46,000zł!

Jakie nowe zespoły wywalczą awans do ligi? Kto sięgnie po nagrodę główną?  Śledźcie transmisje z meczów Polskiej Ligi Esportowej, które prowadzone będą na kanale https://www.twitch.tv/esportnow.

Zapisać się możecie TUTAJ lub klikając w zakładkach na górze „Kwalifikacje”.