Wszystkie spotkania fazy zasadniczej Polskiej Ligi Esportowej w CS:GO dobiegły już do końca! Przed czterema najlepszymi zespołami walka w playoffach. Kto awansował do czołówki pierwszego sezonu PLE?

Niekwestionowanym liderem w tabeli od samego początku jest Team Kinguin. Pingwiny nie dały się pokonać żadnej z pozostałych ekip, remisując tylko dwukrotnie (z PRIDE i Samsung4Gamers by Inetkoxtv), co dało im aż 17 punktów. Na drugiej lokacie rzutem na taśmę znalazł się Team GRUBASy, który przed ostatnią kolejką z dorobkiem 8 punktów nie był wymieniany jako kandydat do awansu, jednak zaskakująco łatwe zwycięstwo nad PRIDE pozwoliło wskoczyć na drugą pozycję.

Aż trzy drużyny zakończyły fazę zasadniczą z identycznym wynikiem punktowym. PRIDE, Samsung4Gamers oraz Pompa Team.yellow wywalczyły po 10 punktów i potrzebne było policzenie małych punktów w celu wyłonienia dwóch zespołów awansujących do fazy playoff.

Zgodnie z ustalonymi zasadami wyżej lokowana jest drużyna, która ma bardziej korzystny bilans rund wygranych do przegranych w ciągu całego sezonu zasadniczego Polskiej Ligi Esportowej. W takim zestawieniu najkorzystniej wypadło PRIDE, które nawet mimo wysokiej porażki punktowej w ostatniej kolejce uzyskało bilans sezonu na poziomie +21, gwarantując sobie trzecie miejsce.

Na czwartą lokatę wskoczyło Samsung4Gamers – remis z Pompa Team.black pokrzyżował co prawda plany awansu z wyższej pozycji, ale bilans rund na poziomie +15 wystarczył, by wyprzedzić Pompa Team.yellow na finiszu fazy zasadniczej Polskiej Ligi Esportowej. LTN i koledzy z bilansem +1 zajęli bardzo pechową, piątą pozycję i kończą przygodę z pierwszym sezonem PLE.

To wszystko oznacza, że znamy również pary półfinałowe! Team Kinguin zmierzy się z Samsung4Gamers, a Team GRUBASy o finał powalczy z PRIDE. Ogłoszenie dat tych spotkań już niebawem, pozostańcie czujni!