Walka do samego końca – tak można określić BO2 w wykonaniu Team Ascent, gdzie pomimo wyrównanych gier bądź straty do przeciwnika udało im się nadrobić braki i pokonać proXimę Gaming w szóstej kolejce Polskiej Ligi Esportowej w League of Legends.

Pomimo wyniku 2:0 ten mecz był wielką niewiadomą do samego końca. Przez 24 minuty rezultat w zabójstwach wynosił 8 do 8, a żadna ze stron nie mogła specjalnie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Rozstrzygnięcie nadeszło dopiero w 27. minucie, kiedy to chęć inicjacji walki drużynowej obróciła się kompletnie przeciwko proXima Gaming i tym samym Team Ascent zdobył potrzebną przewagę. Przewagę, która stała się kluczem do Nexusa dwie minuty później.

W drugim starciu proXima od początku wyszła na zdecydowane prowadzenie. Głównie za sprawą Lee Sina, który rozgrywał fenomenalne spotkanie. Wszystko jednak zaczęło się zmieniać od 19. minuty. Kilka pojedynczych zgonów ze strony drużyny Fresskowego spowodowały utratę ważnych obiektów, a Team Ascent zaczął przeganiać drużynę przeciwną w złocie. Ta przewaga została zrealizowana podczas walki w 25. minucie, kiedy wyłapanie dwóch przeciwników pozwoliło drużynie Kubona zamknąć grę minutę później i cieszyć się z podwójnego zwycięstwa w tym BO2.

VOD jest dostępne pod tym linkiem.