Illuminar Gaming zmierzyło się z Młodymi Esports w wielkim finale Polskiej Ligi Esportowej WIOSNA 2018. Mistrzowie po raz kolejny udowodnili, że na polskiej scenie nie mają sobie równych.

Podczas fazy zasadniczej Polskiej Ligi Esportowej Młodzi Esports zostali okrzyknięci drużyną, która jest w stanie zagrozić Illuminar Gaming. Zasłużyli sobie na taką opinię po fenomenalnej grze podczas siedmiu kolejek oraz niesamowitej wygranej przeciwko Adive w fazie pucharowej. Podopieczni Veggiego udowodnili jednak, że Młodzi Esports muszą jeszcze dużo poćwiczyć, nim staną do walki z mistrzami.

Pierwsza mapa rozpoczęła się od zabójstwa Agressivo. Tę akcję IceBeasto przypłacił życiem, dostając obrażenia od wieży. Wyrównaną sytuację zmienił Sebekx, który minutę później zdobył dwie eliminacje po fenomenalnej walce w jungli przeciwnika. Illuminar Gaming nie zamierzało odpuszczać. W 13. minucie zagarnęli wzmocnienie Heralda, po czym ruszyli na Młodych Esports. Podopieczni Menq nie mieli żadnych szans. W okolicach 24. minuty Młodzi Esports chcieli zmienić losy spotkania, wygrywając teamfight i ruszając na Barona. Pozostałości drużyny IHG skutecznie im przeszkodziły. Chwile później Kikis i spółka ruszyli pewnie i zdobyli wzmocnienie. Wtedy gra była już przesądzona. Szybkie starcie i wygrana w 33. minucie z wynikiem 19:9.

Drugie starcie również przebiegło po myśli drużyny delorda, choć pierwsza krew wykonana przez Młodych Esports na IceBeasto tego nie zapowiadała. IHG jednak w zastraszającym tempie odrabiało straty. Ciągły nacisk na środkowej alei w wykonaniu Sebekxa skutecznie powstrzymywał Roisona od gankowania innych linii. Później delord wykazał się na topie, zgarniając tym samym kolejne zabójstwa na konto Illuminar Gaming. Mistrzowie w 17. minucie mieli aż 7 tysięcy golda przewagi nad przeciwnikami. Owa różnica między zespołami rosła, co w końcu pozwoliło podopiecznym Veggiego na zdobycie wzmocnienia Barona. Dalej droga po zwycięstwo była już prosta. Illuminar Gaming obroniło tytuł mistrza w 27. minucie, kończąc z wynikiem 15:8.

Tak oto mistrzem Polskiej Ligi Esportowej sezonu WIOSNA 2018 zostało ponownie Illuminar Gaming. Gratulujemy!