Choć LAN-owe finały Polskiej Ligi Esportowej już za nami, emocje związane z sezonem WIOSNA 2018 jeszcze nie dobiegły końca. W Kielcach poznaliśmy przecież wyłącznie złotych i srebrnych medalistów zmagań. Teraz przyszedł czas na to, by wyłonić formację, która  stanie na najniższym stopniu przysłowiowego podium.

Kieleckie zawody zagwarantowały nam morze emocji, a gęsta atmosfera tamtejszych meczów utrzymuje się do dziś. Nie mogło być jednak inaczej, gdy okazało się, że żaden z obecnych na miejscu zespołów nie jest murowanym faworytem. Zwycięzca mógł być tylko jeden – to oczywiste. Nieco zaskakująco zostali nim byli już gracze tomorrow.gg. Z drugiej strony trudno mówić o AGO Esports, Codewise Unicorns czy Izako Boars jak o przegranych. Każdy z wymienionych składów walczył bowiem z nieopisanym zaangażowaniem, nie tracąc szans na sukces do samego końca.

„Dziki” w zaskakująco dobry sposób spisały się w pojedynku na faworyzowane AGO Esports, odbierając „Jastrzębiom” pierwszą mapę. Tylko włos dzielił ich od całkowitego triumfu na kolejnej. „Jednorożce” w półfinale również było bliskie ogrania późniejszych mistrzów z tomorrow.gg, po raz kolejny podkreślając swój ogromny potencjał.

Mecz o trzecie miejsce między Izako Boars i Codewise Unicorns zapowiada się więc niezwykle widowiskowo. W ostatniej akcji trwającego edycji zobaczymy młode, niezwykle ambitne i głodne sukcesów drużyny. Nauczeni kieleckimi finałami wiemy, że wskazywanie dziś faworytów nie ma właściwie sensu. Wierzymy natomiast, że na serwerze zobaczymy walkę do ostatnich rund. To w końcu esport. W nim sztuka niskiego pressingu nie obowiązuje.

Izako Boars vs Codewise Unicorns
02.07.2018 r., 17:00

Ostatnie starcie sezonu WIOSNA 2018 odbędzie się w poniedziałek (02.07.2018) o godzinie 17:00. Transmisja na żywo dostępna będzie na kanale Twitch.tv/ESPORTNOW.