Zawodnicy x-kom teamu w końcu odbili się od dna tabeli. Dopiero w trzeciej kolejce wiosennej rundy Polskiej Ligi Esportowej spółka Michała ‘SooNa’ Wójcickiego zanotowała pierwsze punkty. Byli reprezentanci Venatores powalili na scenie w Nadarzynie Pompa Team.

Do spotkania z Pompa Teamem zawodnicy x-kom teamu przystąpili z dwoma porażkami na koncie, a także bez jednego z najlepszych graczy w Polsce – Patryka ‘patitka’ Fabrowskiego. I choć Krzysztof ‘stark’ Lewandrowski również zasłynął jako rewelacyjnie grający esportowiec, skład spod szyldu „X” przyznał, że nie odbywał treningów z tym strzelcem. Niemniej – jak wynikło z przedmeczowych zapowiedzi – czuł się niezwykle pewnie. – Skoro walczyliśmy z AGO Esports, to z Pompą nie powalczymy? – pytał retorycznie Karol ‘tecek’ Kapczyński. I faktycznie – powalczyli. A walkę zakończyli bardzo owocnie.

Michał ‘SooN’ Wójcicki i Patryk ‘ponczek’ Wites – to właśnie ten duet nie dał spokoju Pompa Teamowi na Nuke. Pierwszy z nich znakomicie bronił wejść na obszary bombowe swoją snajperką, drugi perfekcyjnie rozdawał „heady” po stronie atakującej. Nawet świetna dyspozycja Kuby ‘Markosia’ Markowskiego nie pomogła podopiecznym Szymona Kasprzyka zatrzymać natarcia x-kom teamu. Na Train Pompa Team rozpoczęło nieco pewniej, aczkolwiek spółka Krzysztofa ‘goofy’ego’ Górskiego szybko wybiła swoim oponentom zwycięstwo z głowy. Wystarczyła zmiana strojów i przejście do defensywy.

x-kom team 2:0 Pompa Team
Nuke 16:9; Train 16:11

Po LAN-owej kolejce Polskiej Ligi Esportowej Pompa Team nadal nie ma na koncie zwycięstwa. Z jednym tylko remisem lokuje się więc niemal na samym dole tabeli. Gracze x-kom teamu od dna się natomiast odbili i wrócili do gry o najwyższe lokaty.