Kolejny sezon Polskiej Ligi Esportowej już wkrótce. Znamy daty kwalifikacji do League of Legends.

9 marca ruszają zapisy do Polskiej Ligi Esportowej! Już niedługo, a dokładnie 15 marca będziemy mogli oglądać pierwsze finały otwartych kwalifikacji do wiosennej rundy 2018 w Polskiej Lidze Esportowej.

Pierwszy etap to cztery otwarte kwalifikacje, które wyłonią po jednej drużynie z każdych eliminacji. Finałowe spotkania będą rozgrywane w systemie BO3,  odbędą się kolejno 15, 19, 22 i 27 marca.

Kolejno, bo 6 i 7 kwietnia odbędą się zamknięte kwalifikacje online, gdzie drużyny zostaną podzielone na dwie grupy. Cztery ostatnie miejsca z poprzedniego sezonu oraz cztery zespoły z wcześniejszej rundy zagrają w systemie każdy z każdym. Do rozgrywek zasadniczych awansują dwa pierwsze miejsca z każdej grupy, gdzie dołączą do czterech zespołów mających zagwarantowane miejsce w wiosennej odsłonie Polskiej Ligi Esportowej.

Pierwsza kolejka rozgrywek zasadniczych odbędzie się offline! Domyślacie się gdzie to będzie? Podpowiemy – będzie to impreza otwarta!

System rozgrywek w fazie zasadniczej działa identycznie jak w ubiegłym sezonie. Spotkania rozgrywane są w formacie BO2, a zespoły za zwycięstwo otrzymują 1200 zł, natomiast za remis – 600 zł. Punktacja także pozostała niezmieniona. Za zwycięstwo drużyny otrzymują 3 punkty, za remis jeden, porażka nie daje nic, natomiast ekipy, które poddadzą mecz walkowerem otrzymują -3 punkty.

Zapisy ruszą 9 marca, które zaczną się wraz ze startem meczu gwiazd w Counter Strike: Global Offensive. Przypominamy, że nadal można oddawać głosy na kapitanów drużyn – można to zrobić klikając w ten link. (https://www.sts.pl/pl/mecz-gwiazd/)